Нека перифразираме Хайтов и кажем: едно е за какво ще протестират хората, друго е дали ще победят, а вече трето и четвърто е какво ще стане, след като победят. Това е драмата на всяка революция. Дори и на Френската. Дори и на Октомврийската. Тръгваш...
Етикет: ЕК
Има само едно по-забавно нещо от това да слушаш дебатите в парламента и то е да ги гледаш. Изобщо не е като при птиците. Славеят можеш да го слушаш, без да го гледаш, пък и да го видиш – пиле като пиле, невзрачно, нищо...
Смешна работа – когато се публикува някой пореден доклад на Еврокомисията по механизма за сътрудничество и проверка, управляващите започват да се хвалят колко е положителен, а опозицията бие тревога за това, че е отрицателен. Положителен или отрицателен е последният доклад?