Мен, като прост гражданин и още по-прост (страничен) политически наблюдател, не може да не ме разстрои подозрението, че комунизмът се завръща в една от най-твърдите си и агресивни форми – данъци, експроприация, за идеологизацията да не говорим. Само концлагерите още ги няма. Засега. Но...
Етикет: експроприация
Наистина ли харесваме капитализма? Да си задам този преливащ от отчаяние въпрос ме провокира годишната реч на Урсула фон дел Лайен и по-специално онази част от нея, която съдържа бравурната идея да се отнема свръхпечалбата на електропроизводителите и да се разпределя към потребителите. Между...